WWRC NOTRA Results 9/19/10 Molalla OR
270 yds, 4 dog races, 4 programs
Whippets-30 entered
Bassett
 1.  5038  Threnody   Quixand Weabe Singin' the Blues RCh/SORC      Heiniger/Bassett      27         4 NORC
 2.  5022  Marco        Shadow Run Marco ORC                                       Sowards                  20 3/4   2 NORC
 3.  5004  Rudy          Weabe Reindeer Dippin                                         Bassett/Boivin         19          4 ORC
 4.  Pend  McCoy       Wenlock Ivywild Intrigue                                         Herman                   17          2 ORC
 5.  4693  Cochiti       Farseer Cochiti ORC                                               Salts                       15
 6.  Pend  Johnny       Shadow Run Johnny Be Good                               Sowards                 15
 7.  5000  Ruger         Kentfield's Quickshot Ruger ORC                          Clark                       14
 8.  5021  Ally             Take Five Allegro                                                    Harrington              13 3/4
 9.  Pend  Sidney       Wenlock Edge Sidney                                             Orson/Elner            13
10. 4483  NIMBY       Quixand Jammin NIMBY O'Farseer                         Salts                       12
11. 5023  Tango        Shadow Run Jump Up & Kiss Me                           Sowards                  11
12. Pend  Anneke      Quixand Agua de Annigue                                       Hopper                    11
13. 3988  Stormy       Dream's Stormin Home                                            Hillen                       10
14. 4909  OB             Shadow Run Obsidian Nights ORC                        Sowards                    8
15. 4663  Calypso     Blarneystone Calypso FCh                                      Schusterman            8 (scr4)
16. Pend  Katana      SirenSong Katana                                                    Schusterman            7 (scr4)
17. Pend  Amazon    SirenSong Amazon                                                   Schusterman             7 (scr4)
18. 5003  Danny       Vincet Veritas My Blue Danube RCh/ORC               Bassett/Allison          7 (scr3)
19. 4778  Bo             Winfield Sittin On A Rainbow                                    Harrington                5
20. 4893  Aztec        Quixand Faster Than Angels Fly RCh                       DeVal                       5 (scr3)
21. 4395  Saphira    Quixand Fallen Angel RCh/SORC                             Salts                         5 (scr3)
22. 4076  Willow       Blarneystone Sunrunner FCh                                   Schusterman            5 (scr3)
23. 4062  Ronan       Blarneystone Afterburner FCh                                  Schusterman            5 (scr3)
24. 4779  Cajun        Winfield Mr Bon Ton                                                 Harrington                4
25. Pend  Mack        Shadow Run Mack the Knife                                     Sowards                   3 (sc4)
26. 4715  O'Brady    Lyth Braddox O'Shadow Run                                    Sowards                    3 (scr2)
27. 4982  Flint          Wheatland Weabe Smoke n'Mirrors RCh                  Bassett/Otero           3  (sc2)
28. 5024  Pearl        Quixand Pearl Goodheart                                           Heiniger                   0 (scr2)
29. 4471  Ralph E.   Oberon's Truth or Consequences RCh/ORC             Heiniger/Ekblad       0  (scr2)
30. 4911  DJ            TSC Shadow Run Dominant Jeans ORC                   Sowards                  0  (scr2)

Race-by-Race Results

Program 1
1.  Sidney, Anneke, Ronan, Bo
2.  Willow, Mack, Calypso
3.  Amazon, NIMBY, Cajun
4.  Tango, O'Brady, Johnny, Stormy
5.  Rudy, OB, Saphira, DJ
6.  Ally, Cochiti, Flint, Pearl
7.  Ruger, MCoy, Aztec, Ralph
8.  Marco, Threnody, Danny, Katana

Program 2
1.  Stormy, Ronan, Calypso, Bo
2.  Johnny, Saphira, Cajun
3.  Anneke, Aztec, Mack (dnf)
4.  Cochiti, OB, NIMBY
5.  McCoy, Danny, Katana, Sidney
6.  Rudy, Tango, Amazon, Willow
7.  Threnody, Ally/Marco (T), Ruger

Program 3
1.  Calypso, Stormy, Bo, Cajun
2.  NIMBY, Sidney, Katana
3.  Ruger, OB, Amazon, Johnny
4.  McCoy, Ally, Cochiti, Anneke
5. Threnody, Rudy, Marco, Tango

Program 4
1.  Sidney, Bo, Stormy, Cajun
2.  Johnny, Anneke, NIMBY, OB
3.  Cochiti, Ally, Ruger, Tango
4. Threnody, Marco, McCoy, Rudy